Buradasınız : Tesislerimiz

Kalite

Kalite - Kalite anlayışı, hammadde tedarikinden başlayıp üretimle devam eden, satış ve sonrası müşteri ilişkileri ve müşteri memnuniyetini de içeren uzun bir süreçtir. Bu sürecin doğru işlemesini sağlamak işletmemizin temel görevidir.

Kalite anlayışı, hammadde tedarikinden başlayıp üretimle devam eden, satış ve sonrası müşteri ilişkileri ve müşteri memnuniyetini de içeren uzun bir süreçtir. Bu sürecin doğru işlemesini sağlamak işletmemizin temel görevidir.

- Kaliteli mamul üretimi için kaliteli hammadde kullanımının gerekliliğine inanan DVS TEKSTİL, tüm girdilerin istenen standartları karşılamasına özen gösterir. Bu prensip doğrultusunda firmamız üretimin her aşamasında etkin bir kalite kontrol sistemi uygulamaktadır. Üretimimizin temel girdisi olan pamuğun kontrolü, bu sistemin ilk adımını oluşturur. Üretim hammaddesini oluşturan %100 ege pamuğunu kontrolü tarlada baslar. Ekimi yapılacak pamuğun yüksek mukavemet, ince ve uzun elyaf özelliklerine sahip olan türler tercih edilir. Tarladan toplanan pamuk; nemi, kalitesi gibi değerler incelendikten sonra tasnif edilir. Rotobar ve Rollergin tesislerinde yapısı bozulmadan özenle işlenen ve çeşitli aşamalardan da geçen pamuk, iplik yapımı için sınıflandırılır.

- Pamuk, ipliğe dönüştükten sonra dünya standartlarına uygun Uster Tester 5 cihazıyla değerleri ölçülür. Yapılan ürünün tüm istenen değerlere uygun olarak üretilmesi, nihai ürünün hatasız ve kullanılabilir olması hedeflenmektedir. Üretirken her türlü kontroller yapılarak ilerlenir. Kalite hedef edinilerek verimlilik sağlanır. Kaliteli ürün maliyeti üstlenilerek müşteri memnuniyeti amaçlanır. Ürün kalitesini sürekli iyileştirerek müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamayı kalite politikası olarak benimsemiştir.